Mazuļu aprūpe bieži balstās uz nepareizu priekšstatu, ka plakana galviņa zīdainim var tikt novērsta, izvairoties no jebkāda spiediena uz galvaskausa kauliem. Spiediens ir neizbēgams. Vissvarīgākais ir tas, ka spiediens ir līdzsvarots, un, plakanas galviņas gadījumā, tas ir stratēģiski mērķēts.
Riska faktorus var iedalīt 4 grupās:
- Bērna miegs
- Aprīkojums zīdaiņiem
- Mazuļu kopšana
- Dažādi apstākļi
Mazuļa kopšana, aktīvas un līdzsvarotas bērna stāvokļa izmaiņas
Svarīgi! Šeit tiek apspriesta mazuļu aprūpe un ieteiktās metodes, kuras ir piemērotas mazuļiem ar normālu galvas formu bez nogulēšanas pazīmēm.
Sabalansēts spiediens ir aktīva mazuļa stāvokļa maiņa, lai vienmērīgi nospiestu galvu visos virzienos. Sabalansētu spiedienu var attēlot piramīdā, kuras struktūra atgādina uztura piramīdu (augšā tas, ko vajadzētu patērēt ar mēru, apakšā tas, ko galvenokārt lieto). Šajā piramīdā sarkanā krāsā attēlotas pozīcijas, kurās mazuļi bieži pavada lielāko daļu laika un kurās vietās tiek spiests visvairāk, t.i. bērnam, kurš guļ gultiņā, guļ uz gultas (izmantojot aprīkojumu) vai noguldīts uz treniņu paklāja (guļ uz muguras un skatās augšup), tiek pakļauts spiedienam vienā un tajā pašā vietā uz galvaskausa. Šajā piramīdā nav norādīts konkrēts laika intervāls, cik daudz mazulim vajadzētu gulēt uz vēdera vai gulēt uz muguras. Tas ir vizuāls rīks, kas vecākiem parāda, kā līdzsvarot mazuļa aprūpi un pasargāt viņu mazuli un izvairītos, lai zīdainim neveidotos plakana galviņa.
Atsevišķi sīkāk par riska faktoru grupām.