Paaugstināts muskuļu tonuss zīdainim

Dažādi apstākļi

DAŽĀDI APSTĀKĻI BĒRNA GALVIŅAS DEFORMĀCIJĀ, KURUS NEVAR KONTROLĒT UN IR SAISTĪTI AR BĒRNIŅA VESLĪBAS STĀVOKLI.

1) Bērna galviņas deformāciju ietekmē dažādi apstākļi, taču Torticollis ir izplatīts apmēram 70% plagiocefālijas gadījumos. Tā ir nelīdzsvarotība kakla muskuļos, kur muskuļi vienā pusē ir īsāki. Ir svarīgi zināt, ka greizs kakls var rasties plagiocefālijas rezultātā. Jaundzimušio ķermenis ir sarāvies, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai viņiem pirmajā mēnesī būtu pietiekami daudz vietas, lai tas dabiski stiepjas. Ja pamanāt, ka mazulis pagriež galvu uz vienu pusi un ķermenis atgādina burtu C, noteikti konsultējieties ar fizioterapeitu vai osteopātu.

tortikols; plagiocefalija

2) Galvas formas izmaiņas var rasties dzemdē, ja tā ir: daudzkārtēja grūtniecība, liels auglis, sēdus stāvoklis. Šajā gadījumā galva jau no dzimšanas var izskatīties dīvaini.

3) Priekšlaicīgi dzimuši bērni ir īpaši augsta riska grupa, jo viņu kauli ir īpaši mīksti. Šie mazuļi parasti tiek novietoti uz sāniem, jo ​​ērtāk ir savienot palīglīdzekļus.

4)Gūžas locītavu displāziju ārstē, izmantojot īpašu Freiča spilvenu, kura dēļ bērniņš īpaši ilgu laiku pavada guļus stāvoklī.

5) Dažādas operācijas vai komplikācijas, kuru dēļ mazuļi ilgstoši guļ uz muguras.

6) Dzimšanas traumas, hematomas rada diskomfortu, kas liek bērniņam turēt galvu, izvairoties no tā. Tāpēc mazulis pavada lielāko daļu laika ar galvu pagrieztu vienā virzienā.

Atbildēt