drošs mazuļa miegs

Drošs mazuļa miegs

Drošs mazuļa miegs ir sevišķi svarīgs, jo viņš šajā stāvoklī pavada lielāko daļu laika. Turklāt bieži vien ir grūti kontrolēt guļoša mazuļa stāvokli: 1) ja tas ir nakts miegs, guļ arī vecāki; 2) ja tas ir dienas miegs, vecāki bieži veic citus darbus; 3) vecāks bērniņš mina pozīcijas; 4) mazulim ir izteikta ērta pozīcija.

Tāpat kā daudzi pediatri, mēs iesakām mazuļus guldīt uz muguras, jo šī ir visdrošākā pozīcija pret pēkšņas zīdaiņa nāves sindroma.

Pārliecinieties, ka bērniņš ir nepārtraukti kairināts abās pusēs (loga gaisma, mamma vienmēr guļ no vienas puses, rotaļlietas ir redzamas utt.) Kādas darbības jūs varat veikt, lai aizsargātu guļošo bērnu?

  • katru reizi, kad guldat gultiņā, viegli nolieciet mazuļa galvu pa kreisi vai pa labi. Centieties atcerēties, kura puse bija pirms tam.
  • mainīt mazuļa stāvokli gultiņā, t.i. guldīt gultiņas otrā galā.
  • pakārt rotaļlietu tajā pusē, kurā vēlaties, lai bērniņš pagriež galvu.
  • nepakārt rotaļlietas (karuseļus) tieši virs mazuļa.
  • ja jums ir iespēja uzraudzīt savu mazuli, lieciet viņam gulēt uz dažādām pusēm. Ja mazulis pagriežas atpakaļ uz muguras, jūs varat ievietot salocītu dvieli zem sāniem. Šajā gadījumā jums jāpārliecinās, ka mazulis nav sapinies dvielī.
  • no dzimšanas izmantojiet Mimos spilvenus, kas ir īpaši izstrādāti, lai palīdzētu mazuļiem gulēt uz muguras. Viņu forma ir pielāgota mazuļa ērtam miegam, brīvai galvas pagriešanai, un pats galvenais – Mimos spilveni rada lielāku spiediena zonu galvai, ne tikai pakausim un nodrošina, lai mazulim ir drošs miegs.

ATPAKAĻ “KĀ KOPT?”