bērna nēsāšana

Mazuļa kopšana

BĒRNA GULĒŠANA UZ SĀNIEM

Mazuļa gulēšana uz sāniem ir ļoti svarīga pozīcija un efektīga mazuļa kopšana, lai izvairītos no deformētas galvas. Mazuļa galva nav tikai divpusēja, tāpēc, ja mazulis guļ tikai uz muguras un vēdera, galvaskausa kauliem trūkst sānu spiediena. Bieži vien vecāki izvairās novietot bērnu uz sāniem vai viņiem ir pārāk maz informācijas par to, kā to pareizi darīt.

Zīdainim abās pusēs jāpavada apmēram vienāds laiks. Gulēšana sāniski ir efektīva mazuļa kopšana, līdz mazulis pats ir spējīgs apgriezties uz muguras vai vēdera. Ja jūsu mazulis vēl ir mazs un nespēj noturēt sānisku pozīciju, varat viņu atbalstīt ar satītu dvieli vai pat ar cukura paciņu! Gulēšana uz sāniem, var būt kā pārtraukums, kad jūsu mazulim ir apnicis gulēt uz vēdera, taču to nevajag darīt, kad bērniņš guļ.

Izlasiet padomus, kā gulēt uz sāniem.

BĒRNA GULĒŠANA UZ VĒDERA

Bērna gulēšana uz vēdera ir nepieciešama ne tikai tam, lai mazulis iemācītos turēt galvu. Pareizai galvaskausa formai ir svarīgi guldīt bērnu uz vēdera.

Guļot uz vēdera, mazulis stiprina krūšu un kakla muskuļus. Kakla muskuļi piestiprinās pie galvaskausa kauliem un var tos atbalstīt. Spēcīgi, vienmērīgi attīstīti kakla muskuļi abās pusēs, skaisti un simetriski sniedz atblastu galvaskausa kauliem . Ja mazulim ir vājāki kakla muskuļi vienā pusē, galva var virzīties uz šo pusi. Tādā gadījumā veidosies plagiocefālija (galvas puse būs nogulēta). Bieži vien mazākajiem nepatīk gulēt uz vēdera, vai arī pēc īsa laika sāk dusmoties.

Izlasiet padomus, kā gulēt uz vēdera.

SABIEDRĪBĀ

Pārnēsājiet savu mazuli, cik vien iespējams: uz rokām, nēsātājā vai mazuļa siksniņās. Tas ne tikai pasargās mazuli no plakanās galvas sindroma, bet arī palīdzēs nodibināt ciešāku saikni. Atcerieties, ka viens no galvenajiem vainīgajiem mazuļa galvas deformēšanā ir bērna kopšanas aprīkojums. Izmantojiet to tikai nepieciešamības gadījumā. Neaizvietojiet gultas šūpošanu ar savu roku šūpolēm.

Ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību tam, vai pārnēsājamajam mazulim nav izteikti vienveidīgas pozīcijas. Varbūt viņš dod lielāku priekšroku skatīties pār jūsu kreiso plecu. Tā ir pazīme, ka ir noticis muskuļu disbalanss. Arī nēsājot bērnu, mēģiniet to darīt vienādi no abām pusēm. Bieži vien vecāki nēsā mazuļus viņiem ērtā veidā. t.i. guļus uz vienas rokas vai pleca, nēsājot tikai dažās pozīcijās. Daudzveidība ir atslēga vienmērīgai un līdzsvarotai muskuļu attīstībai.

 

 

Atbildēt