Nogulēts pakausis

Nogulēts pakausis ir ilgstoša spiediena rezultāts. Korekcijas atslēga ir spiediens pretējā virzienā.

2016. gadā Starptautiskajā neiroķirurgu kongresā tika pārskatīti zinātniskie raksti par deformāciju un izstrādāts rīcības plāns, kuru ieteicams izmantot galvas formas izmaiņu klātbūtnē.

Ārstēšanas līdzekļus un metodes var iedalīt 4 grupās.

1. Mainīt mazuļa pozīcijas

Šī metode ir vecākiem piemērota ikdienas mazuļa aprūpē, lai viņš varētu apgulties, tikt nēsāts un gulēt tā, lai nepieciešamā puse tiktu pastāvīgi nospiesta. Šajai metodei ir jāpieet rūpīgi un tā var prasīt daudz pūļu. Ir arī svarīgi zināt, ka šī metode ir efektīva pirmajos mēnešos (līdz apmēram 2-3 mēnešiem), kad mazulis vēl nav paēdis. Ir mazuļi, ar kuriem ir ļoti grūti izmantot šo metodi, jo viņi ir pieraduši pie pozīcijām, kas viņiem ir ērtas un var būt ļoti neizturīgi (pārvietojas, dusmojas, raud).

Dažādas mazuļa galvas deformācijas prasa arī atšķirīgas stratēģijas. Pārrunājiet ar savu profesionāli, kāda veida deformācija ir jūsu mazuļa galvā, un izvēlieties viņam nepieciešamo korekcijas stratēģiju.

2. Fizioterapija (Osteopātija)

Fizioterapija - veselības un fiziskā stāvokļa atjaunošana un uzturēšana, invaliditātes kompensēšana, ārstējot ar kustību un fiziskajiem faktoriem. Fizioterapija, vingrošana, baseins stiprina muskuļus, kas savukārt uztur kaulu sistēmas veselīgo struktūru. Veselīgi, spēcīgi, vienmērīgi attīstīti kakla muskuļi ir veselīgu galvaskausa kaulu pamats. Ja jūsu mazulim ir nogulēts pakausis jeb deformācija, ir nepieciešama fizioterapija un vingrošana. Šos pakalpojumus var saņemt medicīnas iestādēs, tos izraksta rehabilitologs (kuram nosūtījumu izraksta ģimenes ārsts) vai privāti.

3. Ortopēdiskais spilvens mazulim

Neiroķirurgu kongresa sagatavotajā dokumentā apskatīts hermētisks spilvens. Dienas laikā to ieteica lietot tikai vecāku pavadībā. Un pat šādai spilvena lietošanai ir bijuši pozitīvi rezultāti. Mimos spilvens ir vienīgais medicīnas klases spilvens pasaulē, 100% elpojošs, tāpēc tas ir piemērots lietošanai nakts miega laikā vai bez vecāku pavadības.

Mimos spilvens tika īpaši izstrādāts, lai aizsargātu un rūpētos par mazuļa galvu. Īpaši izveidotā Mimos spilvena forma palielina saskares punktus starp galvu un virsmu par 400%, tādējādi samazinot spiedienu tur, kur jau ir notikusi deformācija, kā rezultātā notiek korekcija. Mimos spilvens parūpēsies par mazuļa galvas korekciju un neļaus situācijai pasliktināties, kamēr viņš guļ, t.i. lielāko daļu laika. Jūs varat arī izmantot Mimos spilvenu, kad jūsu mazulis spēlējas gultā (piemēram zem pakārta karuseļa), uz treniņu paklāja, ratiņos vai automašīnas sēdeklī. Vairāk par Mimos spilveniem lasiet šeit.

4. Ortopēdiskā ķivere

Ķiveres terapija zīdaiņiem parasti tiek izmantota smagos vai mērenos gadījumos, t.i., kad galvas forma ir stipri deformēta, kad ausis ir izteikti asimetriskas. Parasti zīdaiņiem tiek piedāvāts uzlikt ķiveri no 6 līdz 12 mēnešiem. Iepriekš tas nav ieteicams, jo korekcija ir iespējama mērenākos veidos. Zīdaiņi nēsā ķiveri 23 stundas dienā apmēram 4-6 mēnešus (atkarībā no ārstēšanas uzsākšanas laika un deformācijas pakāpes).